DZIEŃ DZIECKA 2017

Niedziela, 4 czerwca, godzina 10:00, 22 najmłodszych zawodników stawiło się na odprawie przed zawodami spławikowymi z okazji Dnia Dziecka. Po rozlosowaniu stanowisk o 10:45 rozpoczęła się rywalizacja. Szczęśliwie zapowiadane na ten dzień burze postanowiły nie przeszkadzać w rozegraniu zawodów i dopiero późnym popołudniem odwiedziły Pruszków. Mamy, Tatusiowie, Babcie, Dziadkowie a nawet czworonożni pupile  pomagali i dopingowali zawodników. Rywalizacja zacięta, ale pogodna i wesoła zakończyła się po 1,5 godziny. Jak zwykle najmłodsi wykazali się dużymi umiejętnościami wędkarskimi. Wśród kadetów młodszych zwyciężył w świetnym stylu Wojtuś Kowalczyk łowiąc 1.520 g. ryb, na drugim miejscu uplasowała się mistrzyni Koła w kategorii juniorów Maja Tykwińska – 900 g., a trzecie miejsce wywalczył wynikiem 460 g Filip Chmielewski. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Pola Kiszczuk, Gabryś Lewandowski, Gabrysia Dzikowska, Jaś Nowakowski, Adaś Rakowski, Kubuś Lewandowski i Piotruś Nowakowski. Kadeci starsi stoczyli równie zaciętą walkę, z której zwycięsko wyszedł Maciek Królikowski – 1.280 g., drugie miejsce zajęła Ewa Tykwińska – 760 g., a trzecie Tadek Kropielnicki – 410 g. Tuż za podium była Kornelia Strokow, a z nią Zorian Maksymiv, Wojtek Kubala i Mark Zapasnik. Największą rybę zawodów, 19-to centymetrową płotkę, złowił Wojtek Kowalczyk. Bezpośrednio po zważeniu i wypuszczeniu ryb zawodnicy przeszli na rzutnię, gdzie rozegrali zawody rzutowe. W tej części zawodów najlepszym okazał się Adaś Rakowski, który wyprzedził Gabrysię Dzikowską i Wojtka Kowalczyka. Wszyscy zawodnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez pruszkowskie Koło PZW, a łowca największego okazu, kołowrotek firmy DAM ufundowany przez sklep wędkarski „RAPA” z Pruszkowa.

Po zakończeniu konkurencji wędkarskich wszystkie dzieci wzięły udział w konkursie wiedzy przyrodniczo – ekologicznej.

Nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundował, jak corocznie, Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta w Pruszkowie. Podczas konkursu, uczestnicy wykazali się wiedzą z zakresu ochrony przyrody, ekologii i znajomości fauny i flory występującej w Parku Miejskim w Pruszkowie.

Na zakończenie po poczęstunku przysmakami z grilla wszyscy uczestnicy otrzymali torby wypełnione słodyczami ufundowanymi przez pruszkowskie Koło PZW.