Relacja

30 maja 2015 r., już po raz 17, rozegrane zostały Towarzyskie Zawody Spławikowe o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Godzina 6 30, przy słonecznej pogodzie, 22 zawodników w tym 11 juniorów, stawiło się na zbiórce
w Parku Potulickich nad wodą stawu głównego. Po losowaniu i zajęciu stanowisk w dwóch sektorach seniorskim i juniorskim, zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Zawody były bardzo atrakcyjne i emocjonujące, a startujący wykazali się doskonałymi umiejętnościami.

Po czterech godzinach wędkowania Komisja Sędziowska w składzie: Sędzia Główny – TADEUSZ RYŃSKI (SKO), Zastępca Sędziego Głównego - TOMASZ FRELIK (SKP) oraz Sędzia Sekretarz – WOJCIECH KAMIŃSKI (SKP) ogłosiła wyniki zawodów.

W kategorii seniorów najlepszym okazał się ŁUKASZ KOWALCZYK – 2890 pkt., II miejsce przypadło KAZIMIERZOWI LELENIAK – 2430 pkt., zaś III KAMILOWI WRONKOWSKIEMU – 2030 pkt.. Kolejne miejsca zajęli: IV TOMASZ POGORZELEC, V EUGENIUSZ KOĆ, VI MACIEJ WALECKI.

Wśród juniorów zawody wygrał ERYK KRÓLIKOWSKI – 1990 pkt. Kolejne miejsca zajęli: II DAMIAN PIOTRKOWICZ – 990 pkt., III MACIEJ KRÓLIKOWSKI – 520 pkt., IV MICHAŁ DANILUK – 430 pkt., V HUBERT KRZEJSZCZAK - 400 pkt., VI EWA TYKWIŃSKA – 360 pkt.  Największa ryba zawodów, okoń 19,5 cm., została złowiona przez KAZIMIERZA LELENIAK.

Zakończenie zawodów uświetnił swoją obecnością Pan JAN STARZYŃSKI Prezydent m. Pruszkowa.

Zwycięzcy otrzymali, ufundowane przez Pana WŁODZIMIERZA MAJCHRZAKA Komendanta Straży Miejskiej w Pruszkowie, puchary i dyplomy. Dodatkowo dla juniorów Komendant ufundował nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Biblioteka Miejska w Pruszkowie ufundowała dla juniorów biorących udział w zawodach interesujące książki z zakresu historii naszego miasta.

Puchary, dyplomy i nagrody wręczali Pan Prezydent oraz Komendant Straży Miejskiej.

Ceremonię nagradzania zwycięzców uwieczniała Spółdzielcza Telewizja Kablowa.

Po zawodach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez Komendę Straży Miejskiej w Pruszkowie wspaniałą grochówką oraz przysmakami z grilla.

Zarząd Koła Nr 18 Polskiego Związku Wędkarskiego w Pruszkowie serdecznie dziękuje Panu JANOWI STARZYŃSKIEMU Prezydentowi m. Pruszkowa oraz Panu WŁODZIMIERZOWI MAJCHRZAKOWI Komendantowi Straży Miejskiej w Pruszkowie i wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej
w Pruszkowie za współorganizację tych zawodów.

Takie działania przyczyniają się do propagowania idei wędkarstwa sportowego oraz etycznego zachowania się nad wodą.