Zawody z okazji "Tygodnia Czystości Wód"

19.04. na wodach Zalewu Komorów, towarzyskimi zawodami spławikowymi z okazji „Tygodnia Czystości Wód”, został zainaugurowany sezon zawodów wędkarskich w 2015 r., w naszym Kole.

Na starcie stanęło 33 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: Seniorów „50+”, Seniorów oraz Juniorów. Na podkreślenie zasługuje fakt startu 15 juniorów i kadetów.

Kwiecień pokazał swoją zmienność pogodową, po kilku dniach ciepłych, a nawet bardzo ciepłych nastąpiło znaczne ochłodzenie, z przelotnym deszczem i zimnym porywistym wiatrem. Doniesienia z treningów o aktywnie żerującym karasiu srebrzystym i płoci, za sprawą wcześniej wspomnianych warunków atmosferycznych, w dniu zawodów nie znalazły pokrycia w rzeczywistości. Ryba brała chimerycznie, wręcz bardzo słabo. W dodatku przeważały ryby małe i bardzo małe.

Jednak zawodnicy po raz kolejny pokazali, że wędkarz to odporny człowiek i aktywnie łowili do końca zawodów.

W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

SENIORZY „50+”

1.       EDWARD OPŁOCKI – 1.500 gr.

2.       WOJCIECH WŁODARCZYK – 700 gr.

3.       JAN TOBIASZ – 300 gr.

SENIORZY

1.       GERARD PRĄDZYŃSKI – 2.800 gr.

2.       MICHAŁ BRZEZOWSKI – 1.500 gr.

3.       ARKADIUSZ SZCZEPANIAK – 1.100 gr.

JUNIORZY

1.       Żaden z startujących juniorów nie został sklasyfikowany. Decyzją Kapitanatu Sportowego pula nagród z zawodów została przeniesiona, jako nagrody dodatkowe, w Zawodach Spławikowych Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej, które zostaną rozegrane w czerwcu br.

Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali dyplomy oraz ufundowane przez Zarząd Koła talony na zakup sprzętu wędkarskiego w Sklepie Wędkarskim „RAPA” w Pruszkowie.

Na zakończenie zawodów przybyli pani NATALIA BIAŁOMIEJSKA i pan MARCIN SZCZEPANIAK, współwłaściciele Sklepu Wędkarskiego „RAPA” w Pruszkowie, którzy wręczyli, ufundowane przez Ich Firmę, nagrody dla wszystkich juniorów i kadetów uczestniczących w zawodach.

Markowy kołowrotek i torby z drobnym sprzętem wędkarskim oraz materiałami reklamowymi sklepu zdecydowanie wpłynęły na poprawę humorów młodzieży.

Po ceremonii ogłoszenia wyników i wręczeniu nagród organizatorzy zaprosili wszystkich gości i uczestników na grillowaną kiełbasę i napoje.

Galeria foto z zawodów wkrótce pojawi się na stronie.