MISTRZOSTWA KOŁA W DYSCYPLINIE SPŁAWIKOWEJ 2017

W dniu 14 maja rozegrane zostały na akwenie w Parku Miejskim w Pruszkowie Mistrzostwa Koła w dyscyplinie spławikowej. Na odprawie zameldowało się 19 zawodników. Pogoda tym razem dopisała, co jak wszyscy wiemy tej wiosny nie jest standartem. O godzinie 8:30 rozpoczęły się czterogodzinne zmagania. Ryba i tym razem brała dość chimerycznie, co stawiało przed zawodnikami dodatkowe wyzwania w przywołaniu i utrzymaniu jej w łowisku. Jak zwykle zawodnicy wykazywali się w tym względzie dużymi umiejętnościami. Tym razem o kolejności na podium (poza zwycięzcą w kategorii seniorów) decydowało złowienie dwóch trzech ryb więcej od konkurenta. Najlepszym na to dowodem jest fakt, iż różnica pomiędzy III a VII zawodnikiem wynosiła zaledwie 410 pkt.

Wśród seniorów najlepszym okazał się kol. KRZYSZTOF OPŁOCKI, który wynikiem 3.740 pkt. w zdecydowany sposób zapewnił sobie tytuł Mistrza Koła. I Wicemistrzem został kol. RAFAŁ KURPIEWSKI z wynikiem 2.600 pkt., zaś II Wicemistrzem z wynikiem 2.470 pkt. kol. TOMASZ POGORZELEC. Kolejne miejsca zajęli kol. kol. IV - EDWARD OPŁOCKI 2.300 pkt., V - MAREK LELENIAK 2.200 pkt., VI - KAZIMIERZ LELENIAK 2.150 pkt..

Rywalizacja juniorów przyniosła dużą niespodziankę, jakoże Mistrzynią Koła na rok 2017 została najmłodsza uczestniczka zawodów 7 - letnia
kol. MAJA TYKWIŃSKA.

Maja uzyskała 1.900 pkt. i wyprzedziła faworyzowanego kol. ERYKA KRÓLIKOWSKIEGO - 1.740 pkt.. Na kolejnych miejscach uplasowali się III - kol. MACIEJ KRÓLIKOWSKI 1.360 pkt., IV - kol. MACIEJ DANILUK 860 pkt., V - kol. EWA TYKWIŃSKA 820 pkt..

Po podsumaowaniu wyników mistrzostw zwycięzcy otrzymali medale, puchary i dyplomy.

Na zakończenie wszyscy zawodnicy, sędziowie i organizatorzy zostali poczęstowani przysmakami z grila przygotowanymi przez urocze i niezawodne koleżanki - JAGODĘ WÓJCICKĄ I WIOLĘ DZIKOWSKĄ