MISTRZOSTWA KOŁA W DYSCYPLINIE SPŁAWIKOWEJ 2018

Mistrzostwa Koła w dyscyplinie spławikowej znalazły swój finał w dniu 20 maja 2018 r.. W tym roku, na wniosek Kapitanatu Sportowego Koła, zawody zostały rozegrane w nowej formule, która polegała na tym, że dwie, trzygodzinne, tury zawodów zostały rozegrane z tygodniową przerwą.
Pierwsza w dniu 13.05.2018 r., zaś druga finałowa w dniu 20.05.2018 r.

Szczęśliwie w obydwu turach pogoda sprzyjała, w związku z czym zawodnicy nie musieli zmagać się z przeciwnościami aury
i mogli w pełni skupić się na łowieniu.

W kategorii seniorów, w każdej z tur, zawodnicy walczyli w dwóch sektorach zaś juniorzy w jednym, traktowanym każdorazowo, jako oddzielny sektor.

W I turze, w dniu 13 maja, w sektorze A zwycięstwo odnosi kol. Rafał Kurpiewski z wynikiem 3.190 pkt wagowych,

jednak w pierwszej trójce różnica wagowa mieści się w 110 pkt wagowych, czyli wszystko możliwe.
Podobnie wygląda sytuacja w sektorze B, który wygrywa kol. Łukasz Kowalczyk osiągając wynik 2.800 pkt wagowych,

zaś różnica wagowa w pierwszej trójce to 580 pkt wagowych, czyli również walka do ostatniego sygnału drugiej tury.
Waleczni juniorzy w pierwszej trójce różnią się o 560 pkt wagowych, a prowadząca kol. Ewa Tykwińska jest liderką z wynikiem 1.550 pkt.

Rozstrzygająca II tura, w dniu 20 maja, w sektorze A przynosi zwycięstwo sektorowe kol. Tomaszowi Pogorzelec,

który skutecznie odrabia straty z I tury.
W sektorze B znów pokazuje klasę


kol. Rafał Kurpiewski, łowiąc ryby za 3.970 pkt i wyprzedzając najlepszych w obu sektorach o 800 pkt wagowych.
Wśród juniorów też się wiele dzieje. Formę odzyskuje kol. Maciek Królikowski,

który po 4 miejscu w I turze, wygrywa sektor i turę łowiąc 2.190 g ryb. Dobry wynik, ale czy wystarczy punktów sektorowych? Drugi Kuba Skobluk 1.100 g, a trzecia Ewa Tykwińska 1.030 g i Maciej przegrywa.

Mistrzem Koła w dyscyplinie spławikowej na rok 2018 w kategorii seniorów został bezdyskusyjnie kol. RAFAŁ KURPIEWSKI z dwoma punktami sektorowymi i łączną masą złowionych ryb - 7.160 g.


I Wicemistrzem został kol. TOMASZ POGORZELEC - 4 pkt sektorowe i 5.440 g.
O tytuł II Wicemistrza walczyli kol. kol.; Łukasz Kowalczyk, Kazimierz Leleniak oraz Damian Piotrkowicz, którzy uzyskali po 5 pkt sektorowych.
Punkty wagowe w wysokości 5.980 przesądzają o tytule II Wicemistrza Koła dla kol. KAZIMIERZA LELENIAK. Kolejne miejsca zajmują kol. ŁUKASZ KOWALCZYK – IV ( 5 pkt sektorowych i 5.080 pkt wagowych);  kol. DAMIAN PIOTRKOWICZ -  V ( 5 pkt sektorowych i 5.020 pkt wagowych), zaś VI – z 6 pkt sektorowymi i 5.930 pkt wagowymi kol. KRZYSZTOF OPŁOCKI.

 

Wśród juniorów zwycięża i zostaje Mistrzem Koła w dyscyplinie spławikowej na rok 2018 kol. EWA TYKWIŃSKA z 4 pkt sektorowymi.

Tytuł I Wicemistrza wywalczył kol. MACIEJ KRÓLIKOWSKI – 5 pkt sektorowych i 3.150 pkt wagowych. II Wicemistrzem został kol. JAKUB SKOBLUK – 5 pkt sektorowych i 2.090 pkt wagowych. Kolejne miejsca to IV - dla kol. MAI TYKWIŃSKIEJ z 8 pkt sektorowymi, V – dla kol. OSKARA MISTELSKIEGO z 9 pkt sektorowymi, VI – dla kol. TADEUSZA KROPIELNICKIEGO z 11 pkt sektorowymi oraz VII – dla debiutującego w zawodach kol. PATRYKA KACZMARKA z 14 pkt sektorowymi.

Po obliczeniu wyników przez Komisję Sędziowską, której przewodniczył Sędzia Główny zawodów, kol. WŁODZIMIERZ GOŁĘBIOWSKI (Sędzia Klasy Okręgowej), wręczeniu medali, pucharów i dyplomów organizator zawodów, Zarząd Koła zaprosił zawodników, sędziów oraz organizatorów na wspaniałą grochówkę i równie wspaniałe drugie danie zamówione i przygotowane przez „BAR U PIETRZAKA”.

Wasze komentarze (0)