Zawody Kanał Licheński

RELACJA Z ZAWODÓW

Zawody w dyscyplinie spławikowej, których organizatorem było Koło Nr 2 PZW Warszawa Żoliborz rozegrano w dniu 17.03.2012 r na Kanale Licheńskim koło Konina. Dzięki uprzejmości organizatora
w zawodach mogli wziąć udział członkowie Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej naszego Koła. Doskonała organizacja, świetna atmosfera, biorące ryby oraz przepiękna, iście wiosenna pogoda sprawiły, że wszyscy biorący udział w zawodach będą je bardzo miło wspominali.

W połowach królowała ukleja, trafiały się płocie i nieliczne wymiarowe wzdręgi. Ukleja na tych wodach jest dorodna (ciepłe kanały), co sprawiało, że łowiące dzieci mogły cieszyć się z przyzwoitych wyników wagowych.

Na podkreślenie zasługuje wynik osiągnięty przez zwyciężczynię zawodów w kategorii juniorów, reprezentantkę Kadry Narodowej w kategorii kadetów, w dyscyplinie spławikowej, 15-to letnią MADZIĘ JASIŃSKĄ z Koła Błonie, która w 3 godzinnej turze złowiła 10300 gr. ryb. To wynik, którego nie powstydziłoby się wielu seniorów.

Z naszego Koła w zawodach wzięli udział CZAREK MOZGIEL - lat 15, KUBA WYGANOWSKI - lat 8, SZYMEK LITWIN - lat 11 i SEBASTIAN KĄDZIELA - lat 11.

Czarek złowił 4.240 gr. - miejsce VI, Szymek 2790 gr. - miejsce VIII, Kuba 2440 gr. - miejsce IX, Sebastian 1580 gr. - miejsce XI. Dla Szymka i Sebastiana był to debiut w zawodach wędkarskich, tym bardziej należy cieszyć się z osiągniętych przez nich wyników.

 

W.K.

Wasze komentarze (0)