DZIEŃ DZIECKA 2019

Tym razem dokładnie 1 czerwca, czyli w Dniu Dziecka Koło Pruszków zorganizowało zawody wędkarskie dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta, jak corocznie wspólnie z Wydziałem Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa zorganizowano konkurs Wiedzy Wędkarsko - Przyrodniczo - Ekologicznej.

 

O godzinie 11:00 8 kadetów młodszych (przedział wiekowy od lat 3 do lat 8) oraz 16 kadetów starszych (przedział wiekowy od lat 0 do lat 14) zameldowało swoją gotowość do startu w zawodach wędkarskich. Po losowaniu stanowisk zawodnicy wraz z opiekunami udali się na swoje oznakowane miejsca i rozpoczęli 1,5 godzinną rywlizację. Humory i pogoda dopisywała a rybki, jak to rybki jednym brały lepiej innym nieco gorzej, jednak nikt nie zanotował wyniku zerowego. Wielu młodych adeptów sportu wędkarskiego wykazało się dużymi umiejętnościami i łowiło bardzo skutecznie.

Wynikiem wspaniałej rywalizacji było zajęcie:

W kategorii Kadetów Młodszych 

I miejsca przez 5 letnią LENKĘ BIERNACKĄ z wynikiem 630 g złowionych rybek.

II miejsca przez 4 letniego FILIPKA KOWALSKIEGO z wynikiem 340 g złowionych rybek.

III miejsca przez 7 letnią JULKĘ MACIAK z wynikiem 320 g złowionych rybek.

 

W kategorii Kadetów Starszych 

I miejsca przez 10 letniego WOJTKA KOWALCZYKA z wynikiem 1070 g złowionych rybek.

II miejsca przez 10 letniego FRANKA KULIK z wynikiem 880 g złowionych rybek.

III miejsca przez 10 letniego ARTURKA SAWICKIEGO z wynikiem 710 g złowionych rybek.

Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowane przez Zarząd Koła PZW Pruszków oraz trzy nagrody specjalne ufundowane przez Komendanta Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Dodatkową nagrodę, również w postaci sprzętu wędkarskiego otrzymał najmłodszy uczestnik zawodów 3 - letni FILIPEK FIC 

Łowcą największej ryby zawodów płoci 28 cm okazał się WOJTUŚ KOWALCZYK nieznacznie wyprzedzając LENKĘ BIERNACKĄ, łowczynię 26 cm płoci.

Po zawodach wszystkie obecne na imprezie dzieci wzięły udział w konkursie Wiedzy Wędkarsko - Przyrodniczo - Ekologicznej. Nagrody w konkursie w postaci sprzętu sportowego ufundował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa. Konkurs poprowadzili pan KONRAD SIPIERA, Wiceprezydent m. Pruszkowa oraz kol. WOJCIECH KAMIŃSKI, Prezes Zarządu Koła PZW Pruszków. 

Wszyscy uczestnicy konkursu błysnęli wiedzą a w przypadkach drobnych luk w pamięci u zawodnika, pan Prezydent Sipiera oraz Prezes Kamiński, w delikatny i dowcipny sposób naprowadzali na właściwą odpowiedż.

Po zakończonym konkursie wszystkie obecne dzieci otrzymały torby ze słodyczami ufundowanymi przez Zarząd Koła oraz wraz z opiekunami zostały zaproszone na pyszne potrawy z grila przygotowane przez aktyw Koła.

Serdecznie dziękujemy Harcerskiemu Klubowi Ratowniczemu Komendy Hufca ZHP w Pruszkowie za obecność i gotowość do niesienia pomocy podczas trwania zawodów i imprez towarzyszących.

Zarząd Koła pragnie serdecznie podziękować panu KONRADOWI SIPIERA, Wiceprezydentowi m. Pruszkowa, pani ELŻBIECIE GARCZYŃSKIEJ - JAKUBCZAK, Naczelnikowi Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa, panu oraz WŁODZIMIERZOWI MAJCHRZAKOWI, Komendantowi Straży Miejskiej w Pruszkowie dzięki, których pomocy mogliśmy przysporzyć najmłodszym dodatkowej radości.