Relacja

24 maj 2015 r. - II tura wyborów prezydenckich oraz dzień zawodów o Mistrzostwo Koła w dyscyplinie spławikowej. Wczesnym rankiem, wszyscy, zawodnicy i organizatorzy, z obawą spoglądali w niebo i na barometry. Nikt z nas nie wiedział, co nam przyniesie zarówno wynik wyborów, jak i aura.  Jednak pomimo niewspółmiernie większej wagi, wiążącej się z decyzjami wyborczymi, w godzinach od 6.00 do 15.00, 20 zawodników gorączkowało się przygotowaniem do zawodów, zastosowaniem odpowiedniej zanęty, przyjęciem określonej techniki wędkowania na ten dzień. Na szczęście, akurat ta, niedziela obdarzyła nas dobra pogodą.

 

  

10 juniorów, 10 seniorów, sędziowie oraz organizatorzy o 6.30 spotkali się na brzegu stawu głównego Parku Miejskiego w Pruszkowie. Komisja sędziowska zawodów w składzie; Sędzia Główny – Tadeusz Ryński, Z-ca Sędziego Głównego – Kazimierz Leleniak oraz Sędzia Sekretarz – Wojciech Kamiński przedstawiła regulamin zawodów i przeprowadziła losowanie.  Po losowaniu sektorów zawodnicy rozpoczęli przygotowania do zawodów. O godzinie 9.00 zabrzmiał sygnał rozpoczęcia zawodów. Zanęta, jak zwykle na „Potuliku” płociowa. W technikach wędkowania, też jak zwykle większa różnorodność, czyli match`ówka, tyczka i w przewadze baty. Pierwsza tura zakończyła się po dwóch godzinach, jej wyniki pokazały, że rywalizacja w zawodach będzie bardzo wyrównana. Zawodnicy w swoich sektorach uzyskali bardzo dobre wyniki, ale różnice wagowe pomiędzy czołówką były niewielkie. Tak więc rywalizacja w II turze zapowiadała się niezwykle emocjonująco. Tak też było. Ryba brała dobrze a zawodnicy musieli wznieść się na wyżyny swych umiejętności. Końcowe wyniki pokazały, jak bardzo wyrównana była rywalizacja.

  

WYNIKI SENIORZY:

I miejsce, Mistrz Koła – PIOTR LELENIAK 3 pkt sektorowe waga ryb 5.750 g

II miejsce, I Wicemistrz Koła – TOMASZ POGORZELEC 3 pkt sektorowe waga ryb 4.390 g

III miejsce, II Wicemistrz Koła – SZYMON GZULA 3 pkt sektorowe waga ryb 4.260 g

IV miejsce  – KRZYSZTOF OPŁOCKI 4 pkt sektorowe waga ryb 5.450 g

V miejsce  – EUGENIUSZ KOĆ 5 pkt sektorowych waga ryb 4.720 g

VI miejsce  – ŁUKASZ KOWALCZYK 6 pkt sektorowych waga ryb 3.640 g

  

WYNIKI JUNIORZY:

I miejsce, Mistrz Koła – KAMIL WRONKOWSKI 2 pkt sektorowe waga ryb 3.100 g

II miejsce, I Wicemistrz Koła – ERYK KRÓLIKOWSKI 2 pkt sektorowe waga ryb 2.650 g

III miejsce, II Wicemistrz Koła – DAMIAN PIOTRKOWICZ 4 pkt sektorowe waga ryb 2.700 g

IV miejsce  – MACIEJ KRÓLIKOWSKI 4 pkt sektorowe waga ryb 1.340 g

V miejsce  – DAWID SIDENKO 7 pkt sektorowych waga ryb 1.000 g

VI miejsce  – KAMIL BRODOWSKI 7 pkt sektorowych waga ryb 890 g 

Po ogłoszeniu wyników wręczeniu medali, pucharów i dyplomów uczestnicy zawodów zostali zaproszeni na kiełbaski z grilla.

Tekst:W.K.

Foto: W.K. i Zygmunt Wieczorek