komendant 2012

03. czerwca 2012 roku, Park Potulickich, Staw Główny, 24 zawodników, seniorów i juniorów, pogoda lepsza niż dzień wcześniej, podczas zawodów z okazji Dnia Dziecka to czas, miejsce i sceneria Towarzyskich Zawodów Spławikowych o Puchar Komendanta Straży Miejskiej w Pruszkowie.

Zawody, po raz pierwszy rozegrano w formule „Dla Amatorów”, określając dopuszczalna długość wędziska, do 6 metrów. W tej decyzji Zarządowi Koła przyświecał cel, zachęcenia do startu
w zawodach koleżanek i kolegów wędkarzy, nie łowiących na „tyczki”. Kadra Spławikowa Koła Pruszków w tych zawodach nie startowała. Pomysł okazał się dobrym. Zawody były bardzo atrakcyjne i emocjonujące, a startujący wykazali się doskonałymi umiejętnościami.

Na pewno w kolejnych latach, te zawody, będą rozgrywane w takiej formule.

W kategorii seniorów najlepszym okazał się Kazimierz Leleniak – 3160 pkt., II miejsce przypadło Rafałowi Kurpiewskiemu – 3100 pkt., zaś III Tadeuszowi Stępień – 2820 pkt.. Wśród juniorów zawody wygrał 8 letni Kuba Wyganowski – 3060 pkt., II miejsce Czarek Mozgiel – 2220 pkt., III miejsce Anita Sobolewska – 1560 pkt.. Największa ryba zawodów, płoć 22 cm., została złowiona przez Wojciecha Mozgiel.

Zwycięzcy otrzymali, ufundowane przez Komendanta Straży Miejskiej w Pruszkowie, puchary
i dyplomy. Dodatkowo dla juniorów Komendant ufundował nagrody rzeczowe w postaci sprzętu wędkarskiego. Biblioteka Miejska w Pruszkowie ufundowała, dla wszystkich uczestników zawodów, niezwykle interesujące książki z zakresu historii naszego miasta.

Po zawodach wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani przez Komendę Straży Miejskiej w Pruszkowie wspaniałą grochówką oraz przysmakami z grilla.

Zarząd Koła Nr 18 Polskiego Związku Wędkarskiego w Pruszkowie serdecznie dziękuje panu Włodzimierzowi Majchrzakowi Komendantowi Straży Miejskiej w Pruszkowie i wszystkim funkcjonariuszom Straży Miejskiej w Pruszkowie za współorganizację tych zawodów.

Takie działania przyczyniają się do propagowania idei wędkarstwa sportowego oraz etycznego zachowania się nad wodą.

Wasze komentarze (0)