Relacja Szkółka 2013

RELACJA Z ZAWODÓW SPŁAWIKOWYCH MŁODZIEZOWYCH SZKÓŁEK WĘDKARSKICH
KÓŁ STREFY ZACHODNIEJ OM PZW – PRUSZKÓW 01.09.2013 R.

Pierwszego września na wodach stawu głównego w Parku Potulickich w Pruszkowie rozegrano II zawody spławikowe Młodzieżowych Szkółek Wędkarskich Kół Strefy Zachodniej Okręgu Mazowieckiego PZW.

 

 

Organizatorem tegorocznej edycji zawodów było nasze Koło.

Zawody uświetnili swą obecnością:

Pan Paweł BIAŁECKI – Wice Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego

Pan Marek KSIĄŻEK – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Błonie

Pan Paweł ZAJC – Dyrektor Biura Lokalnej Grupy Działania „Miedzy Wisłą a Kampinosem”

Pan Robert GŁAZOWSKI – Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Ożarów Mazowiecki.

Z przykrością musimy odnotować, że nikt z przedstawicieli władz administracyjnych Pruszkowa nie uczestniczył w imprezie.

W zawodach wystartowały reprezentacje 5 Kół Strefy Zachodniej: Koło Nr 9 – Błonie, Koło Nr 11 – Grodzisk Mazowiecki, Koło Nr 75 – Ożarów Mazowiecki, Koło Nr 79 – Ursus oraz Koło Nr 18 – Pruszków. Sędzią Głównym zawodów był sędzia klasy krajowej kol. Bogdan MILEWSKI.

Trzy osobowe drużyny składały się z zawodników należących do trzech grup wiekowych: do lat 12, do lat 14 i do lat 16.

Po uroczystym rozpoczęciu zawodów i rozlosowaniu stanowisk, o godzinie 7.30 zawodnicy ruszyli na stanowiska no i niestety ulewny deszcz zmusił Komisję Sędziowską do przesunięcia rozpoczęcia zawodów na późniejsze godziny. Szczęśliwie około godziny 9.30 deszcz zaczął ustępować i zawody można było rozpocząć. Trzy godzinna rywalizacja młodych adeptów sztuki wędkarskiej przebiegała w sportowej atmosferze przy zdecydowanie poprawiających się warunkach pogodowych.

Ryba, jak to na „Potuliku”, głównie mała płotka, którą umiejętnie należy przytrzymać w łowisku. Wielu spośród zawodników radziło sobie z tym, bardzo dobrze. Zdarzały się też ryby większe – w tym płocie 21, 19, 18 i dwie po 16,5 cm.

Miło nam poinformować, że reprezentacja naszego Koła w składzie:

  1. Kamil WRONKOWSKI – grupa wiekowa do lat 16 (I miejsce w sektorze)

  2. Szymon LITWIN – grupa wiekowa do lat 14 (I miejsce w sektorze)

  3. Eryk KRÓLIKOWSKI – grupa wiekowa do lat 12 (II miejsce w sektorze),

powtórzyła ubiegłoroczny sukces w tych zawodach i z wynikiem 4 pkt. ( łączna waga złowionych ryb 6.040 gr.) zajęła zdecydowanie I miejsce.

II miejsce wywalczyła reprezentacja Koła Nr 9 – Błonie z wynikiem 7 pkt. ( łączna waga złowionych ryb 5.100 gr.), zaś III miejsce zajęła reprezentacja Koła Nr 11 – Grodzisk Mazowiecki z wynikiem 8 pkt.
(łączna waga złowionych ryb 4.080 gr.).

W kategorii „OPEN” puchar ufundowany przez Okręg Mazowiecki PZW, za największą ilość złapanych ryb zdobył, wynikiem 2.180 pkt., kol. Bartłomiej KRZYŻAK reprezentujący Koło Nr 9 Błonie

 

a puchar za największą rybę zawodów płoć – 21 cm otrzymał kol. Eryk KRÓLIKOWSKI z Koła Nr 18 w Pruszkowie.

Zwycięskie drużyny odebrały piękne puchary ufundowane przez Zarząd Koła Nr 18 w Pruszkowie. Zaś wszystkie drużyny pamiątkowe statuetki. Wszyscy zawodnicy biorący udział w zawodach otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci wędek typu „bat” i kołowrotków ufundowane przez nasze Koło.

Ponadto zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali torby z upominkami ufundowane przez władze Starostwa Powiatu Warszawskiego Zachodniego i wręczone im przez pana Pawła BIAŁECKIEGO - Wice Starostę Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Za II miejsca w sektorach członkowie Zarządu Okręgu Mazowieckiego kol. Ryszard KOS i kol. Bogdan RECIELSKI wręczyli zawodnikom torby z upominkami od Zarządu Okręgu Mazowieckiego PZW.

Na zakończenie goście, zawodnicy, sędziowie i organizatorzy zostali poczęstowani doskonałą grochówka ugotowaną przez Panią Ewę KOSTERA oraz potrawami z grilla przygotowanymi i serwowanymi przez organizatora, Zarząd Koła PZW w Pruszkowie.

Dziękujemy zacnym gościom za uświetnienie swą obecnością zawodów oraz ufundowane upominki i nagrody i zapraszamy za rok na III zawody spławikowe Młodzieżowych Szkółek Wędkarskich Kół Strefy Zachodniej Okręgu Mazowieckiego PZW.

Opracował: W. K.


Wasze komentarze (0)