Towarzyskie Zawody Spławikowe z okazji "Tygodnia Czystości Wód" - 2017

W dniu 23.04.2017 r. na wodach Zalewu Komorowskiego Towarzyskimi Zawodami z okazji „Tygodnia Czystości Wód”, zainaugurowano sezon spławikowy 2017
w Kole pruszkowskim.

Chłodny poranek przywitał 28 zawodników, którzy stawili się na zawodach. Zawody o charakterze towarzyskim dopuszczają możliwość ustalenia zasad przez ich organizatora, z czego skorzystał Kapitant Sportowy Koła i ustalił rozegranie zawodów w trzech kategoriach wiekowych; seniorów „60+”, seniorów oraz juniorów. Tak, jak wszystkie zawody organizowane przez Koło, tak i te rozgrywane były na „żywej rybie”, czyli wszystkie złowione w ich trakcie ryby powróciły do wody.

Kwietniowe zawody otwarcia zawsze wyróżniają się znakomitymi wynikami. W poprzednich latach aby stanąć na „pudle” trzeba było złowić w 4-o godzinnej turze około 10 kg ryb. W tym roku chłodny kwiecień uniemożliwił osiąganie takich wyników i do wygrania zawodów w kategorii seniorów wystarczyło niespełna 3,5 kg ryb.

Nie zmieniło to faktu, iż rywalizacja w zawodach była bardzo zacięta a zawodnicy we wszystkich kategoriach musieli wykazać się dużymi umiejętnościami.

W kategorii seniorów powyżej 60 lat zwyciężył kol. Tadeusz Stępień z wynikiem 1.430 g. Kolejne miejsca zajęli; II – kol. Wojciech Włodarczyk 1.100 g., III – kol. Kazimierz Olszak 1.050 g., IV – kol. Jan Tobiasz 950 g.

W kategorii seniorów najlepszym okazał się kol. Łukasz Kowalczyk 3.490 g., przed kol. Maciejem Waleckim – 3.180 g. i kol. Jakubem Jasztalem 3.080 g..

Kategorię juniorów wygrał kol. Eryk Królikowski – 2.850 g. przed kol. Kacprem Bartosiewiczem – 2.280 g. i najmłodszą uczestniczką zawodów kol. Ewą Tykwińską – 1.150 g..

Zwycięzcy otrzymali ufundowane przez Koło talony na zakup sprzętu wędkarskiego do realizacji w Sklepie Wędkarskim „RAPA” w Pruszkowie. Ponadto juniorzy otrzymali torby z upominkami reklamowymi firmy DAM ufundowane przez Sklep Wędkarski „RAPA” Pruszków.

Miłym akcentem było przekazanie przez zwycięzców kategorii senior 60 „+” wygranych talonów
do wykorzystania przez juniorów. Kol. Tadeusz Stępień obdarował wygranym talonem kol. Ewę Tykwińską a kol. Wojciech Włodarczyk kol. Eryka Królikowskiego.

Na zakończenie organizator zawodów zaprosił wszystkich zawodników oraz sędziów na wspaniałą grochówkę i drugie danie zamówione w „Barze u Pietrzaka” z Pruszkowa.

Zapraszamy za rok.