ZAWODY SPŁAWIKOWE I KONKURS WIEDZY PRZYRODNICZO - EKOLOGICZNEJ Z OKAZJI DNIA DZIECKA PRUSZKÓW 2018

Jak corocznie Zarząd Koła organizuje w najbliższą niedzielę Dnia Dziecka zawody dla najmłodszych adeptów sztuki wędkarskiej. W bieżącym roku, 3 czerwca, w niedzielę, na wodach Stawu Głównego Parku Miejskiego w Pruszkowie rozegrano zawody spławikowe z okazji Dnia Dziecka. Szczęśliwie aura również uśmiechnęła się do dzieci i zapowiadane burze pojawiły się, i to, na obrzeżach Pruszkowa już po zakończeniu zawodów.

Dzieci wystartowały o godzinie 11:00 do blisko 2 godzinnej rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych, Kadetów Młodszych – od 6 do 10 lat i Kadetów Starszych od 11 do 14 lat.

    

Zawodnicy, opiekunowie i trenerzy mieli pełne ręce roboty aby zachęcić ryby do brań. Niestety w tym dniu rybki wykazywały wyjątkowa ospałość i niechęć do współdziałania, tym bardziej należy docenić fakt, iż żaden z zawodników nie miał pustej siatki.

Po upływie wyznaczonego czasu Komisja Sędziowska pod przewodnictwem sędziego kol. Wiesława Malinowskiego przystąpiła do ważenia zdobyczy. Po zważeniu, jak zwykle w naszych zawodach, wszystkie złowione rybki w dobrej kondycji wróciły do wody.

  

Komisja Sędziowska podsumowała wyniki, a w tym samym czasie wszyscy uczestnicy opiekunowie i trenerzy zostali poczęstowani przepyszną grochówką z kotła oraz kurczakami z grilla.

 

Po posiłku wszystkie dzieci wzięły udział w Konkursie Wiedzy Przyrodniczo – Ekologicznej, do którego piękne nagrody w postaci sprzętu sportowego ufundował Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na pytania.

 

Po zakończeniu konkursu wszystkie dzieci otrzymały nagrody, dyplomy udziału w zawodach i konkursie oraz torby ze słodyczami ufundowane przez Zarząd Koła.

Kulminacyjnym punktem imprezy było ogłoszenie przez Komisję Sędziowską wyników zawodów wędkarskich.

W kategorii Kadetów Młodszych pojawił się wielki talent w osobie 6-o letniej JULKI MACIAK, która zajęła I miejsce wyprzedzając TOMKA MACIAK i WOJTKA KOWALCZYKA.

Kategorię Kadetów Starszych wygrał kol. WOJTEK KUBALA przed OSKAREM MISTELSKIM i DOMINIKĄ ZAJĄC.

Dodatkowo za złowienie największej ryby zawodów, którą okazała się 22 cm płoć, nagrodę ufundowaną przez Komendanta Straży Miejskiej w Pruszkowie otrzymała kol. MAJA TYKWIŃSKA.

Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali dyplomy i nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego ufundowane przez Zarząd Koła.

Zarząd Koła pragnie serdecznie podziękować Wydziałowi Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Pruszkowa za współudział w organizacji Konkursu Przyrodniczo – Ekologicznego, Komendantowi Straży Miejskiej w Pruszkowie, Komendzie Hufca Pruszków ZHP za udostępnienie wiaty oraz ław i stołów oraz przedstawicielom Harcerskiego Klubu Ratowniczego, którzy sprawowali opiekę medyczną imprezy.

Do zobaczenia za rok.

 

 

Wasze komentarze (0)